+90 554 800 59 00

Sosyal Medyada Biz

Güneş Enerjisindeki Sıcak Suyum Eve Ulaşmıyor Diyorsanız!

Güneş Enerjisindeki Sıcak Suyum Eve Ulaşmıyor Diyorsanız!

Sebebi: Soğuk su deponuzun içinde su olmaya bilir

Aşağıdan vanasını kapatmış olabilirsiniz

Kullanılan şamandıranın içine tortu veya pislikten dolayı tıkanmış olabilir

Güneş enerji içerisinde hava yapmış veyahut vakumlama yapmış olabilir.

Çözüm: Çatıdaki veya damdaki güneş enerjinizin üstteki soğuk su tankının içerisinde su olup olmadığını kontrol ediniz!

Güneş enerjisindeki takılmış olan şamandırayı kontrol ediniz!

Kullanmış olduğunuz şebeke suyunun yeteri kadar soğuk su deposuna su basmıyor ise; su kullanımı geceleyin daha yüksek olduğu için geceleri dolup dolmadığını gözden geçirin!

Son olarak vanaları kontrol ediniz, varsa bir sorun değiştirtmeniz gerekir.

Gaziantep Güneş Enerji firması olan Aksoy Solar Güneş Enerji Sistemleri her daim yanınızda..

27 Şubat 2017
15.054 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM

 1. İSMET dedi ki:

  güneş enerjimi yeni taktırdığım halde sıcaksuyum hala gelmedi birkaç gün gündüz biraz ısın dı fakat o günleri gündüz kullanmadığımız halde sabah kullanıma açtığımda su soğuk aktı.enerjiyi takan kişi güneş ışığının yetersiz olduğunu söyledi .birazdaha havaların ısınması gerektiğini söylüyor .çevredekilerde aynı güneşi kullanıyor olmasına karşılık onlarda sorun yok.Birde ben en üst katta oturuyorum hiç basınç olmadı beni uyarmadıki basınçlı takalım diye .pompa takılması lazım diyor.POMPA TAKILSA VERİM ALABİLİRMİYİM. Ömrü nekadar olur .BİLGİLENDİRİRSENİZ MEMNUN OLURUM.

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar İSmet bey öncelikle yeni takılan enerji eğer tam güneşli değilse hava 1-2 gün geçmesi gerekiyor akabinde güneşli havalarda ısınacaktır ama hala güneşli havalarda ısınmıyorsa kurulumda bir sorun olabilir. ikinci bir sorun evet son katta olduğu zaman tanzik çok az olduğunda evinize su as gelecektir pompa takılabilir ama araşktırıp taktırmanızı tavsiye ederiz ucuz ürünlerde bazen sıkıntı olup olumsuz dönüşler alabiliyoruz iyi günler dileriz.

 2. Ahmet gulmuz dedi ki:

  Basincli gunes enerji sistemi artik suyu isitmiyor onceleri iyiydi baglanti da bi catlak nedeni ile antifiriz kaciriyordu orayi yaptiktan sonra isitmiyor hava var diyorlar kimi suyu 15 dk akit sonra isinir dedi kimi antifirizin oldugu panelde hava var diyor ne yapmaliyim yardimci olurmusunuz

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar, yaptırdıysanız ısınması lazım havada yapmış olabilir lakin birçok sebebi olabilir bağlantıları kontrol edilmelidir. Durum düzelmediği taktirde bizim iletişim numaramızdan iletişime geçmenizi öneririz iyi günler dileriz.

 3. Faik dedi ki:

  Merhabalar ben sogu su deposu şamandırasını degiştirdim. Biraz kireç olmuştu soğuk su debosunun suyunu boşaltıp kireçleri temizledim.yeniden su doldurdum. Ve kapağını kapatım. Sıcak su fanasından 1 dakika falan su geliyor sonra gelmiyor. 1 saat sonra tekrar okadar falan su geliyor tekrar kesiliyor. Soğuk su deposunun ortasında altdepoya giden delık var orası tıkanmış olabilirmi. Açmaya çalıştım ama olmadı

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar, tabiki olabilir sizin yapabileceğiniz bir durum da değildir teknik ekip çağırmanızı tavsiye eder iyi günler dileriz.

 4. Faik dedi ki:

  Sistem kapalı sistem Antifirizli

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar, iç cidar da delinmiş olabilir iç cidar delinirse dışarı su akıtmaz bilginiz olsun iyi günler dileriz.

BİR YORUM YAZIN

gaziantep güneş enerjisi