+90 554 800 59 00

Sosyal Medyada Biz

Güneş Enerji Deposundan Su Kaçırıyorsa

Güneş Enerji Deposundan Su Kaçırıyorsa

Güneş enerji deposundan su taşmasının sebebi, evlerde kullanılan doğalgaz kombisi, termosifon ve şofbenin yanlış kullanıldığını gösterir.

Evdeki tüm sıcak su tesisatında hem güneş enerjisi hem de kombi ve gibi iki ısıtıcı araçlar aynı anda kullanılmaz. İkisinin de vanaları aynı anda açık bırakılmamalı aksi takdir de deponun havalandırmasından su taşar ve güneş enerjinizden sıcak su alamazsınız.

Kombi, termosifon ve şofben kullanacağınız zaman, mutlaka güneş enerjisinin banyodaki vanasını kapatınız. Açık unutmanız durumunda deponun havalandırmasından su taşmasına sebep olacaktır.

Evinizdeki sıcak su vananız su kaçırıyor ise küresel E.C.A vana ile değiştiriniz.

Bozuk vanaları değiştirmeden kolaya kaçıp tesisata ÇEKVALF taktırmak çözüm değildir. Geçici bir süre sonra tekrar depodan su taşacaktır.

Vanalar sağlam, su da kaçırmıyor, vanaları da açık unutmamışsanız ve deponuz hala su taşırıyorsa Flatör de sorun vardır. Servisimizle irtibata geçiniz gereken hizmeti size sağlayacaktır.

13 Ocak 2017
20.633 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Nurullah gökçay dedi ki:

    Güneş enerjisi antifiriz yerinde devamlı su bitiyor neden

    1. AKSOY SOLAR dedi ki:

      devamlıdan kastınız tam olarak nedir Nurullah Bey eğer bu hava şartlarında 2-3 haftada bir suyunuz bitiyordur ama daha erken bitiyorsa sisteminizde bir sorun vardır.

BİR YORUM YAZIN

gaziantep güneş enerjisi