+90554 800 59 00
trende
trende

Krom Güneş Enerjisi

Krom Güneş Enerjisi

Sıcak ve soğuk su depoları; 304 kalite krom olarak üretilmektedir. Kendi alanında en kaliteli sac olarak bilinen ve muhteviyatında demir alışımı olmayan, mıknatıs tutmayan 304 kalite krom depolarımız granit sac, galvanizli sac ve benzeri malzemelere oranla kıyaslanamaz derecede uzun ömürlüdür. Krom depolarımız evlerde ve ofis tarzı yerlerde kullanılan mutfak malzemeleri niteliğinde olup sağlık açısından önem taşır. Bu özelliğinden dolayı bir fark yaratan AKSOY SOLAR güneş enerji sistemleri her zaman suyunuzu içilebilir nitelikte size sunar.

 

Sistemimizin Çalışma Prensibi

Doğal sirkülasyon yaparak çalışan sistemdir. Sistemin çalışması için herhangi bir pompa ve benzeri şeyler kullanılmaz. Kapalı ve Açık devre diye ikiye ayrılmaktadır. Kapalı devre dediğimiz sistem antifirizli sistemdir. Açık devre sistemimiz ise antifiriz koyma derdi bulunmayan bir sistemdir. Dışarıdan bakıldığında üst üste iki depo olarak görünür. Üstteki soğuk su, alttaki depo ise sıcak su deposudur. Şebekeden gelen su ilk önce üst bölümdeki soğuk su deposuna girer. Suyun girişini ve durmasını bir şamandıra sayesinde kontrol altına alınır. Sıcak su kullanıldığında üst bölümdeki soğuk su alt bölümde bulunan sıcak su deposuna soğuk su akışı yapar ve panallerden (kollektör) sıcak su deposuna bir sirkülasyon yaparak ısınmaya başlar. Bu depolardan üstte bulunan soğuk su deposu izolasyonlu veya izolasyonsuz olabilir. -12 °C nin gördüğü bölgelerde soğuk su deposu izolasyonlu olarak kullanılır.

 • Kollektörlerde ısınan su kullanıma hemen hazır olur.
 • Sıcak su deposu üzerindeki soğuk su deposu ile beslenir.
 • Çok kısa sürede sıcak su elde edilir.
 • Şebeke suyunun kesilmesi halinde soğuk su deposu devreye girer ve sıcak suyu besler.
 • Don olmayan bölgelerde kullanılır.

 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

SOĞUK SU DEPOSU  : 500 lt. Soğuk su hacmi, 0.50 – 0.70 mm 304 kalite krom sac, 70×100 cm boyutlarında, soğuk su girişi ½ şamandıralıdır.

SICAKSU DEPO  : 180 Lt. sıcak su hacmi, iç depo 0.50 – 0.70 mm 304 kalite krom sac, izolasyon 10cm cam yünü, dış kılıf 0.50 mm. 304 kalite krom sac,  53×100 cm boyutlarında, soğuk su girişi ¾, sıcak su çıkış ¾,  1 ¼  rezistans manşonu mevcuttur.

TAŞIYICI SEHPA(Modüler) :   40×40 kutu profil, köşebent ayak, Galvaniz  Montaj vidaları, elektrostatik toz fırın boya kaplamalı

ALÜMİNYUM KOLLEKTÖR  : 12 borulu 16 mm. Çapında kendinden kanatlı, TSE belgeli alüminyum panel, 4 mm düz cam, EPDM sızdırmaz conta, siyah mat püskürtme panel boyası, galvaniz  0.60 mm Sac kasa elektrostatik toz fırın boya kaplamalı.

TEKNİK ÖZELLİKLER 3-5 Kişilik Aileler İçin 5-7 Kişilik Aileler İçin 7-9 Kişilik Aileler İçin
Sıcak Su Hacmi 180 lt. 240 lt. 320 lt.
İzolasyon Cam Yünü Cam Yünü Cam Yünü
Malzeme Cinsi Paslanmaz Krom Paslanmaz Krom Paslanmaz Krom
Önerilen Kollektör Adedi 2 Adet 3 Adet 4 Adet
Taşıyıcı Sehpa 1 Adet 1 Adet 2 Adet
17 Mart 2017
20.318 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

 1. Yunus dedi ki:

  Soğuk su deposu var mı, varsa fiyat öğrenebilir miyim?

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   soğuk su depo fiyatlarımız 1750 tl den başlamaktadır.

BİR YORUM YAZIN

gaziantep güneş enerjisi

gaziantep güneş enerjisi

solar enerji gaziantep

gaziantep güneş enerjisi

gaziantep güneş enerjisi fiyatları