+90554 800 59 00
trende
trende

Galvaniz Güneş Enerji Sistemleri

Galvaniz Güneş Enerji Sistemleri

Boyama işlemlerinden önce boyanacak sac yüzeyler fiziksel ve kimyasal olarak temizlenerek çapak, yağ ve paslardan arındırılır. Kurutma işleminden sonra statik toz boya ile boyanır 175 °C de fırına sokularak 50 u kalınlığında homojen bir koruyucu boya tabakası elde edilir. Boya kalitesi belli periyotlar ile boya üreticisi firma elemanlarının da katılımı ile test edilmekte ve kalitenin sürekli ve kontrollü olması sağlanmaktadır.

Sacın özellikle A1 kalitede ve etrafında dışarıyla irtibatının kesilmesi için sarılan camyünü paslanma ömrünü değer sayılır biçimde uzatmaktadır.Gaziantep AKSOY SOLAR Güneş Enerji Sistemleri sizlere en uygun seçeneklerde depolar sunar.

 

Sistemimizin Çalışma Prensibi

Doğal sirkülasyon yaparak çalışan sistemdir. Sistemin çalışması için herhangi bir pompa ve benzeri şeyler kullanılmaz. Kapalı ve Açık devre diye ikiye ayrılmaktadır. Kapalı devre dediğimiz sistem antifirizli sistemdir. Açık devre sistemimiz ise antifiriz koyma derdi bulunmayan bir sistemdir. Dışarıdan bakıldığında üst üste iki depo olarak görünür. Üstteki soğuk su, alttaki depo ise sıcak su deposudur. Şebekeden gelen su ilk önce üst bölümdeki soğuk su deposuna girer. Suyun girişini ve durmasını bir şamandıra sayesinde kontrol altına alınır. Sıcak su kullanıldığında üst bölümdeki soğuk su alt bölümde bulunan sıcak su deposuna soğuk su akışı yapar ve panallerden (kollektör) sıcak su deposuna bir sirkülasyon yaparak ısınmaya başlar. Bu depolardan üstte bulunan soğuk su deposu izolasyonlu veya izolasyonsuz olabilir. -12 °C nin gördüğü bölgelerde soğuk su deposu izolasyonlu olarak kullanılır.

 • Kollektörlerde ısınan su kullanıma hemen hazır olur.
 • Sıcak su deposu üzerindeki soğuk su deposu ile beslenir.
 • Çok kısa sürede sıcak su elde edilir.
 • Şebeke suyunun kesilmesi halinde soğuk su deposu devreye girer ve sıcak suyu besler.
 • Don olmayan bölgelerde kullanılır.

 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

SOĞUK SU DEPOSU   : 700 LT. Soğuk su hacmi, 1.5 -2.0 mm galvaniz Sac, 83×100 cm boyutlarında, soğuk su girişi ½ şamandıralıdır.

SICAKSU DEPO   : 180 LT. sıcak su hacmi, iç depo 1.5 -2.0 mm galvaniz, izolasyon 8 cm cam yünü, dış kılıf 0.50 mm. Galvaniz Sac, 53×100 cm boyutlarında, soğuk su girişi ¾, sıcak su çıkış ¾,  1 ¼  rezistans manşonu mevcuttur.

TAŞIYICI SEHPA(Modüler) : 40×40 köşebent ayak, endüstriyel boya.

GALVANİZ KOLLEKTÖR  : 12 borulu 0,75 galvaniz  panel, 4 mm düz cam, EPDM sızdırmaz conta, siyah mat püskürtme panel boyası, TSE belgeli, galvaniz 0.60 mm Sac kasa elektrostatik toz fırın boya kaplamalı.

TEKNİK ÖZELLİKLER

3-5 Kişilik Aileler İçin
5-7 Kişilik Aileler İçin
7-9 Kişilik Aileler İçin
Sıcak Su Hacmi 180 lt. 240 lt. 320 lt.
İzolasyon Cam Yünü Cam Yünü Cam Yünü
Malzeme Cinsi Galvanizli Sac Galvanizli Sac Galvanizli Sac
Önerilen Kollektör Adedi 2 Adet 3 Adet 4 Adet
Taşıyıcı Sehpa 1 Adet 1 Adet 2 Adet
01 Aralık 2016
20.545 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM

 1. Mehmet Asilturk dedi ki:

  Sıcak Su havandirmadan sıcak su atıyor evde termosifon da var termosifon takali beş yıl oldu bir aydan beri sıcak su alınmazsa havalandırma dan su atıyor yardımcı olursanız memnun olurum

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar Mehmet bey kullanmıyorsanız suyu atması çok normaldir eğer kullandığınız halde atıyorsa havalandırmadan evde musluklarınızın biri arızalı olabilir yada vanalarınız bozuk olabilir bunları bir kontrol etminizi tavsiye ediyoruz iyi günler dileriz.

 2. Abit atabek dedi ki:

  Sayın ustam 15 senedir antifiriz su ısıtma güneş enerjisi kullanıyorum kışın suyunu boşaltım ilkbahar suyunu doldurdum havasını aldım 1 gün bekledim su kaçıran hicbir yeri yok peteklere kaynamış su koyma deposu foku fokur kağnıyı daireye indim 20 kg su aktı ama şiilik tekrar stüdyosuna tekrar 10 kg suluydum bunu üç gündür tekrar ediyorum sıcak su alamıyorum cevap larını bekliyorum hayırlı isler

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar söylemiş olduğunuz durumu tam olarak anlamadık mümkünse iletişim numaramızla irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz iyi günler dileriz.

 3. Abit atabek dedi ki:

  Sayın ustam 15 senedir antifiriz su ısıtma güneş enerjisi kullanıyorum kışın suyunu boşaltım ilkbahar suyunu doldurdum havasını aldım 1 gün bekledim su kaçıran hicbir yeri yok peteklere kaynamış su koyma deposu foku fokur kağnıyı daireye indim 20 kg su aktı ama şiilik tekrar stüdyosuna tekrar 10 kg suluydum bunu üç gündür tekrar ediyorum sıcak su alamıyorum cevap larını bekliyorum hayırlı isler dilerim

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar söylemiş olduğunuz durumu tam olarak anlamadık mümkünse iletişim numaramızla irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz iyi günler dileriz

 4. Mustafa dedi ki:

  Vakum tüplü güneş kırom nikel fiyat nedir ustam

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   24 lü sistem 1600 tl den başlıyor

 5. Yavuz dedi ki:

  Merhaba 193×93 iç kollektör fiyati nedir camlı bölüm ve kasa bende mecvut kapali devre

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   MERHABA ŞUAN 250 TL SATIŞIMIZDIR.

BİR YORUM YAZIN

gaziantep güneş enerjisi

gaziantep güneş enerjisi

solar enerji gaziantep

gaziantep güneş enerjisi

gaziantep güneş enerjisi fiyatları