+90 554 800 59 00

Sosyal Medyada Biz

Güneş Enerjisinin Deposundan Su Taşması

Güneş Enerjisinin Deposundan Su Taşması

Sebebi: Şamandıraya pislik, tortul ve baş belamız olan kireçten dolayı şamandıra girişini kapatmıştır.

Şamandıranın hareket kolu kırılmış olabilir.

Şamandıra topu çıkmış olabilir.

Çekvalf arızalanmıştır ya da pislik, tortu, veya kireç yapışmıştır.

Eğer enerjiniz belirli bir süre kullanılmamış ise çekvalfın içindeki kauçuk conta çok sıcak havalarda su akışı olmadığı için yapışmış olabilir.

Bu yukarıda söylemiş olduklarımızı aşağıdaki çözüm yöntemimizden faydalanabilirsiniz.

Çözüm: Evinizde termosifon varsa; vanalarını kapatın taşma hala devam ediyor mu etmiyor mu bir kontrol edin!

Çatı ve ya damdaki güneş enerjinizin su giriş ve çıkışlarını muhakkak kapatın ve deneyin!

Güneş enerjinizin her sucu ve benzeri kişilere kontrol ettirmeyin ve direk teknik ekip veya kurulumunu yapan firma ile irtibata geçin. Aksi taktirde garanti kapsamı dışında kalacaktır.

23 Şubat 2017
39.971 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 34 YORUM

 1. Mehmet dedi ki:

  merhaba biz daha yeni kombi aldık yeni dogalgaz cekıldı mavi vanayı acınca gunes enerjısındn su tasıyor enerjının vanasını kapattıgımızda sorun hala devam edıyor yardımcı olabılırmısınız

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   bu gibi durumlarda şayet banyodaki enerji vanaları kapalı olduğu taktirde de enerji caşıyorsa ev içerisindeki çiftli musluklar kontrol ettirilmelidir bozuk olabir.
   iyi günler dileriz.

 2. Funda dedi ki:

  Merhaba,guneş enerjimizin yaz boyu vanaları acik ve gayet memnunuz surekli kullaniyoruz ama ara ara çatidan taşma yapiyor,farkettigim an vanalari kapatip dogalgaza ceviriyorum taşma duruyor,bunun sebebi nedir acaba ne yapmamiz gerek yardimci olurmusunuz..

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   bunun bir kaç sebebi olabilir ama büyük ihtimal evinizdeki çiftli muslukların birisi arızalı olup birbirine su kaçırıyor olabilir. iyi günler dileriz.

 3. Erkan çetin dedi ki:

  Guneş enerjide bugun su akıtmaya başladı sebebini ögrenebilirmim

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar suyun nasıl ve ne şekilde akıttığını ayrıntılı yazarsanız size daha sağlıklı yardımcı olabiliriz. iyi günler dileriz.

   1. Emrah dedi ki:

    Merhabalar vakumlu güneş enerjiisinin tahliye borusundan sürekli su akıyor sebebi nedir ?

    1. AKSOY SOLAR dedi ki:

     Merhabalar, bir çok sebebi olabilir öncelikle kombi kullanıyorsanız kombi vanalarını kapatmanız gerekmektedir veya kombinin suyunu kullanıyorsanız güneş enerjisinin vanalarını kapatmanız gerekmektedir. diğer bir sebep daire içindeki çiftli musluklardan birisi bozulmuş ise birbirine ters dönüş verip yukarıdaki enerjinin tahliyesinden su akar. iyi günler deliriz.

 4. kemal dedi ki:

  iyi günler yeni taktırdığım güneş enerjisinin tahliyesinden sürekli su akıyor sebebi ne olabilir şamandırayı kontrol ettim çalışıyor

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar, bir çok sebebi olabilir öncelikle evde kombi vb kullandığınız ürünler varsa vanasını kapatın sorun onda da değilse kendi vanalarınızı kontrol edin ondada sorun yoksa çiftli batarya yani musluklarınızda kaçak vardır onları kontrol etmeniz gerekmektedir. iyi günler dileriz.

 5. Recep dedi ki:

  Merhabalar, evimde doğalgaz veya farklı bişi yok şamandıralı yeni değiştirmenize rağmen enerjinin üst tepesindeki büyük açık kısımdan enerji kendiliginden dolup tepeden sizintiya başlayarak damlama yapıyor dama, enerjiye gelen su vanasıni sürekli kapalı tutmanıza rağmen enerji kendiliginden doluyor, enerjide ki suyu biraz tahliye edip şamandıra da mi sorun var diye baktimizda şamandıra da da bı sıkıntı yok şu giriş vanası açık da olsa kapalı da olsa enerjiye su girişi damlama şeklinde bile gözükmüyor enerjinin altındaki sıcak su deposunun babasından enerjiye su girme ihtimali var mıdır evde şuan çok su tuketilmemekte çünkü ben işin içinden çıkamadım bu enerjiye bu suyun nerden geldigine dair.

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   iyi günler evdeki vanalarınızı kontrol ettirmenizi öneririz çünkü güneş enerji vanaları açık iken evdeki diğer şofben kombi tarzı ürünlerin vanaları kapalı olmak zorunda şayet kapalıysa vanalarınız su kaçırıyordur oda değilse evdeki batarya yani çiftli musluklardan bir veya bir kaçı arızalıdır birbirine su kaçırıyordur.iyi günler dileriz.

 6. Osman dedi ki:

  Merhabalar sıcak su ile soğuk suyu aynende açınca enerjiden su taşıyor neden olabilir?

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar, çünkü soğuk suyun basıncı sıcak suyu bastırdığı için birde bataryanız arızalıysa devamlı su taşıracaktır iyi günler dileriz.

 7. Uğurr dedi ki:

  Mrb soğuk su kazanının şamandırası takılı klsı6şamandırayı hallettim ama şimdi de suyu yeterince ısıtmıyor sorun ne olabilir acaba

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar, suyun ısıtıp ısıtmaması şamandırayla alakalı dağildir başka bir sorun olabilir bununda bir çok sebebi olabilir bulunduğunuz yerden bir teknik ekiple görüşmenizi tavsiye eder iyi günler dileriz.

 8. Ali civelek dedi ki:

  Gunesenerjisinden sicak su akimiyor hava bile gelmiyor sebebi ne olabilir

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar, bir çok sebebi olabilir bulunduğunuz konumdan bir teknik ekip çağırarak teknik yardım alabilirsiniz iyi günler dileriz.

 9. Rıfat dedi ki:

  Merhaba güneş enerjisinin her vanasıda açıksoguk sıcak binadaki ana vanada açık ama enerji su almiyor saat dönmuyor ve sıcak suda gelmiyor yardimci olursanız sevinirim

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Bunu bizim iletişim numaramızla iletişime geçerek ayrıntılı anlatırsanız yardımcı oluruz. iyi günler dileriz.

 10. oğuz dedi ki:

  iyi günler evimizde doğalgaz kombi ve güneş enerjisi bulunmakta ve 2 katlı üst katın çatısında sürekli bir akma durumu var bir kişi güneş enerjisini kontrol etti bir şey bulamadı ama akma devam ediyor güneş enerjisine su giden vanayı kapasamda genede su akması yapıyor durmuyor nedeni ne olabilir acaba ve musluktan sıcak su akıtıyorum vanayı kapıyorum su eksiltmek için genede devam ediyor

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar, vananız arızalı olabilir değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.
   oda olmazsa musluğunuzun bir tanesi birbirine su kaçırıyor onu değiştirmenizi tavsiye ediyoruz oda olmaz ise bizlerle iletişim numaramızla iletişime geçin lütfen.

 11. İbbo dedi ki:

  Merhaba güneş enerjisi taktıralı bir yıl oldu takıldığından beri mutfaktan soğuk su açınca çatıdan su kaçırıyor servise söylememe rağmen gelen olmadı şikayet edicem sizce sebebi ne olabilir teşekkürler

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   merhabalar, teknik ekibin gelmesi lazım şayet yukarıdan su akıyorsa dediğiniz gibi kullanmış olduğunuz musluğu veya bataryayı değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

 12. Oya dedi ki:

  Merhaba. Evde kombi, şofben yok. Yazlık ev. Güneş enerjisi su sızdırıyor, vanaları kapatsak da sorun devam ediyor. Bugün eve gelen usta, kireçlenme sorununu çözdüğünü söyledi ama sızdırma bitmedi. Sorun ne olabilir acaba? Ne yapmsmız gerekir? Teşekkürler.

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   merhaba 2 yolu vardır ya vanalarınız bozuk su sızdırıyordur yada deponuz çürümüştür iyi günler dileriz.

 13. Ahmet Şimşek dedi ki:

  Köyde deki evin su deposu üzerinde ki 1inçlik tapa dan su kaçırıyor du,onu söküp bant sararak tekrar taktım,fakat ondan sonra sıcak sular az akıyor,banyodaki duş sifonunu kaldırıldı ğında sıcak su azalıyor.Depodaki havayı nasıl alabilirim, yardım cı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   kollektörlerin bir tanesinden üsteki tapayı az açıp havasını alabilirsiniz.

 14. Tuncay 6 dedi ki:

  Yazlık ta tüp tipi güneş enerjisi sistemi kullanıyorum kombi yok çok şık tahliye yerinden şu tahliyesi oluyor gün aşırı bazen hergün oluyor normaldir değilse sebebi ne olabilir şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   sebebi havaların çok sıcak olması gün içinde kullanılmadığı zaman öyle yapması çok normaldir daha fazla kullanırsanız güneşli havalarda yapmayacaktır.

 15. Tuna432 dedi ki:

  İyi günler. Evimde Hem güneş enerjisi sistemi hemde kombi var. Kışın güneş enerjisine giden vanayı kapatıp kombi sıcak suyunu açtığımda sıcak su, güneş enerjisi deposuna doluyor ve yaklaşık 5-10 dakika içerisinde güneş enerjisi deposunun tahliye bölümünden sıcak su boşalıyor, ardından çatıya sürekli su akması oluyor. Birkaç tesisatçı çağırdım ama durumu çözebilen olmadı henüz. Kombiden banyoya yeni bir hat çektirsem sorun çözülür mü? Evim müstakil ve evimin yanına kiler tarzında bir yapı daha yapmıştım oraya da tesisat döşetmiştim acaba sorun ondan da kaynaklanabilir mi? Şimdiden teşekkürler

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   iyi günler eve çiftli tesisat döşemişsiniz ya tesisatı tekrar teke çevireceksiniz yada güneş enerjisiyle kombiyi ayrı tesisat çekerek düzelteceksiniz.

 16. Erhan dedi ki:

  Merhabalar.. şofbeni açtığım zaman güneş enerjisinden su akıtıyor çatıya nedeni ne olabilir ?? Şimdiden teşekkürler

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Güneş enerjisinin vanalarını kapatın

BİR YORUM YAZIN

gaziantep güneş enerjisi