+90 554 800 59 00

Sosyal Medyada Biz

Güneş Enerjisinin Deposundan Su Taşması

Güneş Enerjisinin Deposundan Su Taşması

Sebebi: Şamandıraya pislik, tortul ve baş belamız olan kireçten dolayı şamandıra girişini kapatmıştır.

Şamandıranın hareket kolu kırılmış olabilir.

Şamandıra topu çıkmış olabilir.

Çekvalf arızalanmıştır ya da pislik, tortu, veya kireç yapışmıştır.

Eğer enerjiniz belirli bir süre kullanılmamış ise çekvalfın içindeki kauçuk conta çok sıcak havalarda su akışı olmadığı için yapışmış olabilir.

Bu yukarıda söylemiş olduklarımızı aşağıdaki çözüm yöntemimizden faydalanabilirsiniz.

Çözüm: Evinizde termosifon varsa; vanalarını kapatın taşma hala devam ediyor mu etmiyor mu bir kontrol edin!

Çatı ve ya damdaki güneş enerjinizin su giriş ve çıkışlarını muhakkak kapatın ve deneyin!

Güneş enerjinizin her sucu ve benzeri kişilere kontrol ettirmeyin ve direk teknik ekip veya kurulumunu yapan firma ile irtibata geçin. Aksi taktirde garanti kapsamı dışında kalacaktır.

23 Şubat 2017
70.290 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 106 YORUM

 1. Mehmet dedi ki:

  merhaba biz daha yeni kombi aldık yeni dogalgaz cekıldı mavi vanayı acınca gunes enerjısındn su tasıyor enerjının vanasını kapattıgımızda sorun hala devam edıyor yardımcı olabılırmısınız

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   bu gibi durumlarda şayet banyodaki enerji vanaları kapalı olduğu taktirde de enerji caşıyorsa ev içerisindeki çiftli musluklar kontrol ettirilmelidir bozuk olabir.
   iyi günler dileriz.

   1. Hamdi Karabulut dedi ki:

    Dediğiniz gibi banyo çiftli musluğun içinden su sesi geliyordu sürekli. İç mekanizması bozulmuş musluğu değiştirdim sorun çözüldü. Güneş enerjisi tahliye su kaçağını hemen kesti. Allah razı olsun sizden.

    1. AKSOY SOLAR dedi ki:

     ne mutlu öyleyse yardımcı olduysak çok sevindik Aksoy ailesi olarak iyi günler dileriz.

 2. Funda dedi ki:

  Merhaba,guneş enerjimizin yaz boyu vanaları acik ve gayet memnunuz surekli kullaniyoruz ama ara ara çatidan taşma yapiyor,farkettigim an vanalari kapatip dogalgaza ceviriyorum taşma duruyor,bunun sebebi nedir acaba ne yapmamiz gerek yardimci olurmusunuz..

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   bunun bir kaç sebebi olabilir ama büyük ihtimal evinizdeki çiftli muslukların birisi arızalı olup birbirine su kaçırıyor olabilir. iyi günler dileriz.

   1. Abdullah dedi ki:

    Soğuk su kazanından sıcak su kazanına giden iki boru, sıcak su kazanı üzerindeki girişte bulunan contalardan su kaçırıyor

    1. AKSOY SOLAR dedi ki:

     Bir teknik ekip çağırıp baktırmanız gerekiyor.

   2. Bayram dedi ki:

    Merhaba ustam vakumlu güneş enerjisi var sicak suyu kullandıktan Yarım saat sonra tahliyeden su akıyor sonra akmiyor samandira si yeni degistirdik neden olabilir

    1. Emrah dedi ki:

     Bende de aynı problem var… Bir türlü çözemedik

     1. AKSOY SOLAR dedi ki:

      Bayram beye yazdığım gibi Emrah bey;
      büyük ihtimal kullandığınız akıttığınız bataryada sorun var kullanırken akıptta sonra akmaması sadece musluktandır kontrol ettirmenizi tavsiye ederim bir sucuya.

    2. AKSOY SOLAR dedi ki:

     büyük ihtimal kullandığınız akıttığınız bataryada sorun var kullanırken akıptta sonra akmaması sadece musluktandır kontrol ettirmenizi tavsiye ederim bir sucuya.

 3. Erkan çetin dedi ki:

  Guneş enerjide bugun su akıtmaya başladı sebebini ögrenebilirmim

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar suyun nasıl ve ne şekilde akıttığını ayrıntılı yazarsanız size daha sağlıklı yardımcı olabiliriz. iyi günler dileriz.

   1. Emrah dedi ki:

    Merhabalar vakumlu güneş enerjiisinin tahliye borusundan sürekli su akıyor sebebi nedir ?

    1. AKSOY SOLAR dedi ki:

     Merhabalar, bir çok sebebi olabilir öncelikle kombi kullanıyorsanız kombi vanalarını kapatmanız gerekmektedir veya kombinin suyunu kullanıyorsanız güneş enerjisinin vanalarını kapatmanız gerekmektedir. diğer bir sebep daire içindeki çiftli musluklardan birisi bozulmuş ise birbirine ters dönüş verip yukarıdaki enerjinin tahliyesinden su akar. iyi günler deliriz.

 4. kemal dedi ki:

  iyi günler yeni taktırdığım güneş enerjisinin tahliyesinden sürekli su akıyor sebebi ne olabilir şamandırayı kontrol ettim çalışıyor

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar, bir çok sebebi olabilir öncelikle evde kombi vb kullandığınız ürünler varsa vanasını kapatın sorun onda da değilse kendi vanalarınızı kontrol edin ondada sorun yoksa çiftli batarya yani musluklarınızda kaçak vardır onları kontrol etmeniz gerekmektedir. iyi günler dileriz.

 5. Recep dedi ki:

  Merhabalar, evimde doğalgaz veya farklı bişi yok şamandıralı yeni değiştirmenize rağmen enerjinin üst tepesindeki büyük açık kısımdan enerji kendiliginden dolup tepeden sizintiya başlayarak damlama yapıyor dama, enerjiye gelen su vanasıni sürekli kapalı tutmanıza rağmen enerji kendiliginden doluyor, enerjide ki suyu biraz tahliye edip şamandıra da mi sorun var diye baktimizda şamandıra da da bı sıkıntı yok şu giriş vanası açık da olsa kapalı da olsa enerjiye su girişi damlama şeklinde bile gözükmüyor enerjinin altındaki sıcak su deposunun babasından enerjiye su girme ihtimali var mıdır evde şuan çok su tuketilmemekte çünkü ben işin içinden çıkamadım bu enerjiye bu suyun nerden geldigine dair.

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   iyi günler evdeki vanalarınızı kontrol ettirmenizi öneririz çünkü güneş enerji vanaları açık iken evdeki diğer şofben kombi tarzı ürünlerin vanaları kapalı olmak zorunda şayet kapalıysa vanalarınız su kaçırıyordur oda değilse evdeki batarya yani çiftli musluklardan bir veya bir kaçı arızalıdır birbirine su kaçırıyordur.iyi günler dileriz.

 6. Osman dedi ki:

  Merhabalar sıcak su ile soğuk suyu aynende açınca enerjiden su taşıyor neden olabilir?

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar, çünkü soğuk suyun basıncı sıcak suyu bastırdığı için birde bataryanız arızalıysa devamlı su taşıracaktır iyi günler dileriz.

 7. Uğurr dedi ki:

  Mrb soğuk su kazanının şamandırası takılı klsı6şamandırayı hallettim ama şimdi de suyu yeterince ısıtmıyor sorun ne olabilir acaba

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar, suyun ısıtıp ısıtmaması şamandırayla alakalı dağildir başka bir sorun olabilir bununda bir çok sebebi olabilir bulunduğunuz yerden bir teknik ekiple görüşmenizi tavsiye eder iyi günler dileriz.

 8. Ali civelek dedi ki:

  Gunesenerjisinden sicak su akimiyor hava bile gelmiyor sebebi ne olabilir

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar, bir çok sebebi olabilir bulunduğunuz konumdan bir teknik ekip çağırarak teknik yardım alabilirsiniz iyi günler dileriz.

 9. Rıfat dedi ki:

  Merhaba güneş enerjisinin her vanasıda açıksoguk sıcak binadaki ana vanada açık ama enerji su almiyor saat dönmuyor ve sıcak suda gelmiyor yardimci olursanız sevinirim

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Bunu bizim iletişim numaramızla iletişime geçerek ayrıntılı anlatırsanız yardımcı oluruz. iyi günler dileriz.

 10. oğuz dedi ki:

  iyi günler evimizde doğalgaz kombi ve güneş enerjisi bulunmakta ve 2 katlı üst katın çatısında sürekli bir akma durumu var bir kişi güneş enerjisini kontrol etti bir şey bulamadı ama akma devam ediyor güneş enerjisine su giden vanayı kapasamda genede su akması yapıyor durmuyor nedeni ne olabilir acaba ve musluktan sıcak su akıtıyorum vanayı kapıyorum su eksiltmek için genede devam ediyor

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhabalar, vananız arızalı olabilir değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.
   oda olmazsa musluğunuzun bir tanesi birbirine su kaçırıyor onu değiştirmenizi tavsiye ediyoruz oda olmaz ise bizlerle iletişim numaramızla iletişime geçin lütfen.

 11. İbbo dedi ki:

  Merhaba güneş enerjisi taktıralı bir yıl oldu takıldığından beri mutfaktan soğuk su açınca çatıdan su kaçırıyor servise söylememe rağmen gelen olmadı şikayet edicem sizce sebebi ne olabilir teşekkürler

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   merhabalar, teknik ekibin gelmesi lazım şayet yukarıdan su akıyorsa dediğiniz gibi kullanmış olduğunuz musluğu veya bataryayı değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

 12. Oya dedi ki:

  Merhaba. Evde kombi, şofben yok. Yazlık ev. Güneş enerjisi su sızdırıyor, vanaları kapatsak da sorun devam ediyor. Bugün eve gelen usta, kireçlenme sorununu çözdüğünü söyledi ama sızdırma bitmedi. Sorun ne olabilir acaba? Ne yapmsmız gerekir? Teşekkürler.

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   merhaba 2 yolu vardır ya vanalarınız bozuk su sızdırıyordur yada deponuz çürümüştür iyi günler dileriz.

 13. Ahmet Şimşek dedi ki:

  Köyde deki evin su deposu üzerinde ki 1inçlik tapa dan su kaçırıyor du,onu söküp bant sararak tekrar taktım,fakat ondan sonra sıcak sular az akıyor,banyodaki duş sifonunu kaldırıldı ğında sıcak su azalıyor.Depodaki havayı nasıl alabilirim, yardım cı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   kollektörlerin bir tanesinden üsteki tapayı az açıp havasını alabilirsiniz.

 14. Tuncay 6 dedi ki:

  Yazlık ta tüp tipi güneş enerjisi sistemi kullanıyorum kombi yok çok şık tahliye yerinden şu tahliyesi oluyor gün aşırı bazen hergün oluyor normaldir değilse sebebi ne olabilir şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   sebebi havaların çok sıcak olması gün içinde kullanılmadığı zaman öyle yapması çok normaldir daha fazla kullanırsanız güneşli havalarda yapmayacaktır.

 15. Tuna432 dedi ki:

  İyi günler. Evimde Hem güneş enerjisi sistemi hemde kombi var. Kışın güneş enerjisine giden vanayı kapatıp kombi sıcak suyunu açtığımda sıcak su, güneş enerjisi deposuna doluyor ve yaklaşık 5-10 dakika içerisinde güneş enerjisi deposunun tahliye bölümünden sıcak su boşalıyor, ardından çatıya sürekli su akması oluyor. Birkaç tesisatçı çağırdım ama durumu çözebilen olmadı henüz. Kombiden banyoya yeni bir hat çektirsem sorun çözülür mü? Evim müstakil ve evimin yanına kiler tarzında bir yapı daha yapmıştım oraya da tesisat döşetmiştim acaba sorun ondan da kaynaklanabilir mi? Şimdiden teşekkürler

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   iyi günler eve çiftli tesisat döşemişsiniz ya tesisatı tekrar teke çevireceksiniz yada güneş enerjisiyle kombiyi ayrı tesisat çekerek düzelteceksiniz.

 16. Fatih Erdoğan dedi ki:

  İyi günler, durduk yere güneş enerjisinin depo kısmından su gelmeye başladı ve bu su artış gösterdi daha sonra 2 kat aşağıdaki termosifonun altında olan küçük musluk tarzında olan yerden de su gelmeye başladı bende vanasını kapattim bunun sebebi nedir su ısıtıcı deposundan ve termosifon dan neden böyle durduk yere su gelebilir, bunu nasıl çözebiliriz şimdiden teşekkürler.

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   bu gibi durumlarda bir teknik ekip çağırmanızı tavsiye ediyoruz olay daha fazla büyümeden bir çok sebebi olabilir ve yanlış bir işlem yapılmaması gerekiyor.

 17. Emrah dedi ki:

  Merhabalar müstakil olarak 3 katlı evde oturuyorum bir güneş enerjisini 3 kata bağladım.. nerde oturursam orda kullanayım diye vana kapalı olduğuna rağmen çatıda su damlatıyor hangi Vane veya musluk bozuk olduğunu nasıl öğrenebilirim veya hangi kata ait olduğunu TEŞEKÜRLER

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   merhabalar tek tek denemeniz gerekiyor

 18. Ali dedi ki:

  Merhaba güneş enerjimiz hiç kullanmıyoruz vanasıda kapalı dairenin içerisindeki catıdaki güneş enerjim su akıtıyor hiç kullanmadığım halde yüklü miktarda su faturası geldi nasıl bir yol izlemeliyim hiç kullanmak istemiyorum ne yapmalıyım acil yardım lütfen

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   merhaba yukarıdaki enerjinizin uçlarını kesip tapa vurmanızı tavsiye ederiz.

 19. Ali uzun dedi ki:

  Merhabalar benimde evimde sucaksu tahlıyesinden soğuksu basınçlı olduğundan bataryayı soğuk sıcak ortak açtığımda su atıyor çözüm nedir

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   merhabalar çözüm bataryanızı değiştirmektir.

   1. Ela dedi ki:

    Merhaba gunisi vana nasıl açarım vanaları karistirdim

    1. AKSOY SOLAR dedi ki:

     merhaba genelde sağ çıkış sol iniş vanasıdır ama bazı sucular farklı yapabiliyor bunu tek tek deneyerek anlayabilirsiniz.

 20. Onur dedi ki:

  Merhaba enerjim hergün ben duş alınca su kaçırıyo şohbeni kolay ısıtıyo diye sıcak suyla kullanıyom bunla alakalımı havamı yapıyo

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   merhaba bu şekilde hava yapma olasılığı çok yüksektir

 21. Tamer dedi ki:

  Slm bizim enerji banyodaki hem sıcak hemde soğuk suyu açınca enerjiden su akıyor tahliye borusu dan sebebi ne olabilir ama tek sadece sıcak veya soğuk açınca akma olmuyor

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   bataryanız arızalıdır değiştirmenizi tavsiye ederiz.

 22. Ahmet dedi ki:

  Merhaba geçen su soğuk su tanki taşma oldu şamandıra yi degistirmedim 2gun sıkıntı yoktu bugün tank tekrar taştı sebebi ne olabilir evde doğalgaz felan yok

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   şamandırayı tekrar kontrol ettiniz mi

 23. Orhan dedi ki:

  İyi akşamlar evim müstakil güneş enerjisi taktirdim ilk zamanlarda birşey yoktu sonrada ariza verdi sıcak su ile soğuk suyu ayni anda açtiğimda sıcak su geri dönüşüm yapiyo tahliyeden dişari akiyo bataryayi değişin diyeceksiniz ama sıfir batarya taktim yine ayni sorunu yaşadim sebebi nedir hiçkimse çözemedi enerjiyi takan bayisinide aradim sorunu cözemediler

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   iyi akşamlar durumu anlıyorum yalnız bir ustanın gelip görmesi gerekmektedir.

 24. Erhan dedi ki:

  Merhabalar.. şofbeni açtığım zaman güneş enerjisinden su akıtıyor çatıya nedeni ne olabilir ?? Şimdiden teşekkürler

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Güneş enerjisinin vanalarını kapatın

 25. Ugur dedi ki:

  Merhaba güneş enerjisinin vanası kapalı olduğu halde catidan küçük bı dere akıyor sanki hiç bitmiyor su akması neden olabilir cvp verir misiniz lütfen lutfen

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   merhabalar tam olarak anlayamadık arayıp anlatır sanız yardımcı oluruz.

 26. Kartal dedi ki:

  Hayırlı günler. Evimizde kombi yok güneş enerjisi bağladık depoya giden soğuk su vanasını kapattığım halde depo doluyor ve tahliye borusundan su taşıyor şamandırada herhangi bir sıkıntı yok ve banyodaki çift musluktan su sızıntısı oluyor taşma sebebi nedir musluktan mı yoksa başka bir şeyden mi

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   hayırlı günler büyük ihtimal bataryadan değiştirmenizi tavsiye ederiz aksi taktirde bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz

 27. Oguz dedi ki:

  Doğalgazın su ısıtmasını kullanmasak güneş enerjisinin sıcak suyunu kullansak bi sıkıntı olurmu

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   doğalgaz kombisinin vanalarını kapattıktan sonra güneş enerjisinin sıcak suyunu kullanabilir siniz

 28. Halide dedi ki:

  Merhaba yeni taşındığı mız evde basınçlı sistem güneş enerjisi bulunuyordu.. basınç vanasinidan su akıttığı için kapatmislardi.. vanayı değiştirdik havalar yağmurlu idi bir hafta kadar ve hiçbir sorun yoktu.. güneşle birlikte su ısındı ve bir kaç gün sorunsuz çalıştı ama şimdi tekrar aynı yerden su akıtıyor.. sebebi ne olabilir.. cevabınız için şimdiden teşekkürler

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   takmış olduğunuz vanayı öncelikle kaliteli takmanızı tavsiye ederim ve muhakkak bir basınç düşürücü kullanın

 29. MEHMET DOĞAN dedi ki:

  Yazlığımda basınçlı güneş enerjisinin en üst teposu su akıtıyor.Çözüm olarak kullanacağım an vanayı açıyorum.Işim bitti mi kapatıyorum bu yolla çözüm buldum.Sürekli aç kapa aç kapa olmuyor.Doğru çözüm nedir ? Tesisatçılar sorunumu söylediğimde çözüm üretmiyorlar para kazanacak kolay yolu seçiyorlar.Kazan delinmiştir yada kazan parlaktır diyorlar.Ben takılmalı ilk günden beri su taşırıyor.Takanları aradığımda taşma doğaldır.Basınçlı güneş enerjileri sürekli su taşıdığını söylüyorlar.Çözümü yok diyorlar.

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   merhabalar sorun şuki dairenizin içindeki bir bataryanız bozulmuş ve soğuk su basıncından sıcak suya veriyor oda basınçtan ötürü akıtıyor bir bataryalarınızı kontrol ettirmenizi öneririm iyi günler deliriz.

 30. Pelin dedi ki:

  Merhabalar güneş enerjimizden ne sıcak ne soğuk hiç su akmiyor neden olabilir? Bir kaç gün önce sular kesilmişti çalışma oldu sonra sular geldi anı isiticiyi calistirdik fakat oda depoya su alamadığı için sanırım arıza verdi yanık kokusu geldi şimdi gunisi danda hiç su gelmiyor

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   merhabalar, şamandırayı kontrol etmenizi öneririm öncelikli ordan sorun olabilir aksi takdirde durum oradan da değilsi bir usta veya teknik ekip çağırıp baktırınız iyi günler dileriz.

 31. Erkan dedi ki:

  Güneş enerjisi cam tüplrrinin sıcak su kazanı girişinden su akıyor, kazandaki contaların bir kısmını değiştirdik ama akıntı hala devam ediyor sorun ne olabilir?

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   merhabalar içinden delinmiş olabilir görünmez çünkü dışı poliüratan kaplıdır.

 32. Anıl dedi ki:

  Güneş enerjisinden su taşması oluyor şamandıramı kontröl ettim sıkıntı yok ama durduk yere hava deliğinde ince su akıyor sorun ne olabilir banyodaki valf de kapalı durumda

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   arada sırada akıyorsa sorun olmaz ama devamlı geliyorsa bir sorun vardır teknik ekip çağırarak göstermenizi tavsiye ediyoruz.

 33. Ali Üsküplü dedi ki:

  Yazlığımda geçensene taktırdığım basınçlı gunes enerji sisteminden sıcak su tazyikli gelmiyor butun çeşmeleri temizledim içinde 20 metreye yakın serpantin boru var o tıkanmış dediler geçen yıl takılan bu yıl kirecten tikanabilirmi

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   evet tıkanabilir o yüzden biz firma olarak basınçlı sistemlerde cidarlı olanı tavsiye ediyoruz.

 34. Ali Üsküplü dedi ki:

  Tersten su bastım problem yok su tazyikle geliyor ama yinede sıcak su tazyiksiz

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   basınçlı sistem değilse çok normaldir.

 35. Barış dedi ki:

  Merhaba gunes enerjisini yaz ayinda evde olmadigim sure boyunca vanalarini kapali tutsam sicaktan enerji herhangi bir zarar gorur mu.

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   tabiki bu ürünlerin devamlı sirkülasyon yapması gerekmektedir aksi taktirde şöyle düşünün çaydanlığı su koydunuz devamlı kaynaya kaynaya dibi nasıl kireç tutar o misal.

 36. Tuncay Güngör dedi ki:

  güneş enerji sistemi sıcak su kullanıyorum depo tahliyesinden su kaçırıyor şamandırayı söktüm fazla paslı değildi yinede memizledim sorun devam ediyor acaba şamandırayı yenisi ilemi değiştirmeliyim acaba şimdiden teşekkürü borç bilirim kombi kullanmıyorum bu arada.

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   MERHABA ÖNCELİKLİ ŞAMANDIRADAN İĞNE UCU KADAR SU KAÇIRIYORSA BİLE SU AKAR AMA SORUN ŞAMANDIRADAN DEĞİLSE ŞAYET DAİRE İÇİNDEKİ ÇİFTLİ MUSLUK YANİ BATARYALARINZIN BİRİ ARIZALI OLUBİLİR SOĞUK SICAK SU TARAFINA SU BASINCINDAN DOLAYI SU KAÇIRIYORSA EĞER BU YUKARIYA BASAR RİCA EDER İYİ GÜNLER DİLERİZ.

 37. Fatih Erdoğan dedi ki:

  Bizimde ani su ısıtıcı var banyoda banyo kullanılırken catıdan su akıyor güneş enerjisinden

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Dediğim gibi Fatih bey kontrol ettirmeniz gerekiyor bataryalarınızı yada vananız da bozuk olabilir.

 38. Ugur dedi ki:

  Benim.eve kombi takildiktan sonra depo tasmaya basladi banyonun icindeki vanayi kapatiyorum kombiyi calostiriyorum.daha cok su akiyor bunu nasil arizayi giderebilirim

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   vanalar arızalanmış olabilir bir kontrol ettirirseniz sağlıklı cevaplar alabilirsiniz.

 39. Bircan dedi ki:

  Güneş enerjili sistem de aç kapa batarya kullanılırmı

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   kullanılır ama basınçtan dolayı ortaya getirildiğinde yukarıya su verme durumu vardır.

 40. Süleyman dedi ki:

  Merhabalar enerjiden gelen sıcak suyu soğutmak için şebeke suyunu açtığımız da enerji tasma yapıyor bunun sebebi nedir acaba

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   merhabalar soğuk su basıncından dolayı sıcak suya basınç gidiyor yani enerjiye su gittiği için taşma yapmaktadır.

 41. Umut dedi ki:

  Merhaba,
  Şimdi bizim eski tip bir mutfak vardı. Tezgahı kırdırıp normalde bulaşık makinası girişi olmayan yere bulaşık makinası su girişi yaptık ve ikili olan bataryayı da tekli aç kapa batarya yaptıktan sonra güneş enerjisi damlama yapmaya başladı. Güneş enerjisinin vanalarını, çekvalfini ve şamandırasını kontrol ettirdim ama bir sorun bulamadım. Bir türlü su sızıntısı son bulmuyor. Bunun nedeni ne olabilir acaba ?

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   merhabalar, bataryalarınızı kontrol etmenizi öneririm muhakkak bir bataryada sorun vardır yada yukarıya çıkış ve iniş vanalarında kaçırma olayı olabilir bunları kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

 42. Berkay dedi ki:

  Merhaba güneş enerjisinin sicak şu tankının tahliyesine şu kaybı olmasın diye soğuk su haznasine girmişler şimdi soğuk su haznesi flator samandranin kenarında gün içinde taşma yapıyor bunun çözümü nedir

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merahabalar, öncelikle gün içerisinde su akması normaldir o dediğiniz yer havalandırma yeridir ve gün içinde arada su akıtması çok normaldir devamlı akıtıyorsa eğer bir sorun vardır daire içindeki su borularından vanalardan veya bataryalardan olabilir bir ustaya baktırabilirsiniz. iyi günler dileriz.

   1. Bayram dedi ki:

    Merhaba ustam 24 vakumlu güneş enerjisi nin sicak suyu kullandıktan sonra tahliye su akıyor kullanmayın ca akmıyor şamandira yeni değişti neden olabilir

    1. AKSOY SOLAR dedi ki:

     merhaba, tahliyeden su akması iyidir ısınan suyun buharını atması gerekiyor ürün patlamaması için ama devamlı akıyorsa kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

 43. Selcuk dedi ki:

  Sıcak su deposu dolunca cam tupu contası dan 5 tanesinden su kacırıyorneden olabılır

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   CONTASINI DEĞİŞTİRMENİZİ ÖDERİRİZ

 44. Hüseyin dedi ki:

  Slm aleyküm yeni enerji taktirdim ama iki deponun arasına giren su borusuna su akıyor ne yapmalıyım
  İki depoyu birbirine bağlayan kalın borular

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   aleykum selam yeni taktırdıysanız siz birşey yapmayın garanti kapsamı dışında kalır yaptırdığınız firmayı arayın gelip yapsınlar.

 45. Bayram dedi ki:

  Merhaba ustam 24 vakumlu güneş enerjisi nin sicak suyu kullandıktan sonra tahliye su akıyor kullanmayın ca akmıyor şamandira yeni değişti neden olabilir

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   Merhaba ustam 24 vakumlu güneş enerjisi nin sicak suyu kullandıktan sonra tahliye su akıyor kullanmayın ca akmıyor şamandira yeni değişti neden olabilir

 46. Hülya dedi ki:

  Mrb güneş enerjisinden şu geliyor ara ara taşma yapıyor nedenini bilemedim birde düş taparken düş çeşmesinden yada fısıltıyı açınca birtürlü şu ayarlanmıştır ya çok sıcak yada çok soguk buyuzden düş yapmakta zorlanıyoruz lütfen yardımcı olursanız

  1. AKSOY SOLAR dedi ki:

   merhabalar Hülya hanım ürününüz sanırım arızalı bu türlü çok arızaları bir usta gelip kontrol etmesi daha sağlıklı olacaktır. iyi günler dileriz.

BİR YORUM YAZIN

gaziantep güneş enerjisi